ITT / Cannon CA3100R24-28P
MIL Series Connector, 24 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per ITT / Cannon CA3100R24-28P.
IHS
Datasheet1 pagina23 anni fa
Trend di 3 mesi:
-100%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
664
Authorized Distributors
3
Gender
Male
Male
Number of Positions
24
Mount
Cable, Flanges, Panel
Panel
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Threaded
Threaded
Orientation
Straight
Contact Plating
Silver
Silver
Voltage Rating
Current Rating
22 A
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2000-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
Parti correlate
ITT / CannonCA3102E24-28PW
ITT / CannonCA3102E24-28PZ
ITT / CannonCA3102E24-28PY
Conn MIL-DTL-5015 Circular PIN 22 POS Solder ST Cable Mount 22 Terminal 1 Port
Amphenol Industrial97-3106A-28-11P
Conn MIL-C-5015 Circular PIN 22 POS Solder ST Cable Mount 22 Terminal 1 Port
Conn MIL-DTL-5015 Circular PIN 24 POS Solder ST Cable Mount 24 Terminal 1 Port
Descrizioni
Descrizioni di ITT / Cannon CA3100R24-28P fornite dai suoi distributori.
Conn Circular PIN 24 POS Crimp ST Wall Mount 24 Terminal 1 Port
Male Pins,Receptacle,Threaded 24pin Aluminum Alloy 22A