Diodes Inc. 74AHCT126T14-13
1 8mA 4.5V~5.5V 8mA 4 TSSOP-14 Buffer/Driver/Transceiver ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Diodes Inc. 74AHCT126T14-13.
HQonline
Datasheet9 pagine11 anni fa
Diodes Inc SCT
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-97.53%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
70,187
Authorized Distributors
6
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
14
Logic Function
Buffer, Inverting, Schmitt Trigger
Buffer, Inverting
Buffer, Inverting
Number of Elements
4
Number of Bits per Element
1
Low Level Output Current
8 mA
8 mA
8 mA
High Level Output Current
Propagation Delay
9.5 ns
9.5 ns
Min Supply Voltage
4.5 V
4 V
4 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2013-01-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Diodes Inc.74AHCT125T14-13
8mA 1 4.5V~5.5V 8mA 4 TSSOP-14 Buffer/Driver/Transceiver ROHS
Toshiba74VHC126FT
Buffer/Line Driver 4-CH Non-Inverting 3-ST CMOS Automotive AEC-Q100 14-Pin TSSOP-B T/R
Diodes Inc.74AHC125T14-13
8mA 1 2V~5.5V 8mA 4 TSSOP-14 Buffer/Driver/Transceiver ROHS
Diodes Inc.74AHC126T14-13
1 8mA 2V~5.5V 8mA 4 TSSOP-14 Buffer/Driver/Transceiver ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Diodes Inc. 74AHCT126T14-13 fornite dai suoi distributori.
Buffer/Line Driver 4-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 14-Pin TSSOP T/R
74AHCT Series 5.5 V Surface Mount Quadruple 3-State Buffers OE High - TSSOP-14
Buffer, 74AHCT126, 4 Element, 4.5 V to 5.5 V, 14 Pins, TSSOP