Bourns SRR4028-270Y
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 30% 100KHz 10.76Q-Factor Ferrite 0.89A 0.2Ohm DCR T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SRR4028-270Y.
JRH Electronics
Datasheet3 pagine7 anni fa
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+47.09%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
Impronta
Scarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
50,802
Authorized Distributors
6
Inductance
27 µH
27 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
890 mA
890 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
200 mΩ
200 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-08-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Parti correlate
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 1.05A 0.16Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 27uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 1.2A 0.13Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 30% 100KHz 7.7Q-Factor Ferrite 1.2A 0.109Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 30% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 0.77A 0.37Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.85A 0.078Ohm DCR T/R
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SRR4028-270Y fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 27uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1919
FIXED IND 27UH 890MA 200MOHM SMD / 27 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 890 mA 200mOhm Max 1919 (4848 Metric)
100KHz 18MHz 600mA 890mA 10.76@2.52MHz 27¦ÌH 200m¦¸ ¡À30% 1919 4.8mm*4.8mm*3mm
Surface Mount Power Inductor, Srr4028 Series, 27 H, 30%, Shielded, 0.2 Ohm, 890 Ma |Bourns, Inc. SRR4028-270Y
FIXED IND 27UH 890MA 200MOHM SMD
SRR4028 1919 (4848Metric) 0.189Lx0.189W 4.80mmx4.80mm 27muH
INDUCTOR POWER 27UH 0.89A 4028
27uH ±30% 600mA SMD,4.8x4.8mm Power Inductors ROHS
INDUCTORS, FIXED, 27UH 30% SMD 4028
INDUCTOR, SHIELDED, 27UH, 0.89A, 30%; In; INDUCTOR, SHIELDED, 27UH, 0.89A, 30%; Inductance:27µH; RMS Current (Irms):890mA; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):600mA; Product Range:SRR4028 Series; Power Inductor Case:4.8mm x 4.8mm x 2.8mm