Bourns SRR4028-1R2Y
Inductor Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz 9.34Q-Factor Ferrite 3.1A 0.02Ohm DCR T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SRR4028-1R2Y.
IHS
Datasheet3 pagine7 anni fa
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+19.82%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
18,185
Authorized Distributors
6
Inductance
1.2 µH
1.2 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
3.1 A
3.1 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
20 mΩ
20 mΩ
Q Factor
9.34
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-08-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Parti correlate
Inductor Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 3.5A 0.0168Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 3.6A 25mOhm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 4A 19mOhm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz Ferrite 3.82A 0.015Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz Ferrite 3.1A 0.0228Ohm DCR 2020 T/R
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SRR4028-1R2Y fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 1.2uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1919
FIXED IND 1.2UH 3.1A 20 MOHM SMD
100KHz 176MHz 2.56A 3.1A 9.34@7.96MHz 1.2¦ÌH 20m¦¸ ¡À30% 1919 4.8mm*4.8mm*3mm
SRR4028 1919 (4848Metric) 0.189Lx0.189W 4.80mmx4.80mm 1.2muH
INDUCTOR POWER 1.2UH 3.1A 4028
1.2uH ±30% 2.56A SMD,4.8x4.8mm Power Inductors ROHS
Inductor, 1.2Uh, Shielded, 3.1A; Inductance:1.2Μh; Rms Current (Irms):3.1A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.56A; Product Range:Srr4028 Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.02Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR4028-1R2Y