Bourns SRP7050TA-1R8M
Ind Power Shielded Wirewound 1.8uH ±20% 100kHz 15 Q-Factor Carbonyl Powder 12A T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SRP7050TA-1R8M.
Master Electronics
Datasheet5 pagine6 anni fa
JRH Electronics
Trend di 3 mesi:
-4.68%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-08-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Inductor Power Unshielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 31Q-Factor Ferrite 13A 0.0045Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 8.5A 0.017Ohm DCR Automotive T/R
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 2725
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 14A 10.52mOhm DCR Automotive Embossed Plastic T/R
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3534
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 2625
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SRP7050TA-1R8M fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
Fixed Inductor Nonstandard 1.8µH ±20% 12A 11mΩ 38MHz 15@100kHz
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 2926
Inductor, 1.8Uh, Shielded, 12A; Inductance:1.8Μh; Rms Current (Irms):12A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):15A; Product Range:Srp7050Ta Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:11Mohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP7050TA-1R8M