Bourns CR0603-JW-225ELF
Res Thick Film 0603 2.2M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns CR0603-JW-225ELF.
Electro Sonic
Burklin Elektronik
Arrow.cn
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-6.16%
Resistance
2.2 MΩ
2.2 MΩ
2.2 MΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Thick Film 0603 2.2M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 2.4M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
2 MOhm ±5% 0.1W 0603 (1608 Metric) Automotive Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC0603JR-072M2L
Res General Purpose Thick Film 0603 2.2M Ohm 5% 1/10W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Yageo GroupRC0603JR-132M2L
Res Thick Film 0603 2.2M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0603JR-072M2L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 2.2MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Bourns CR0603-JW-225ELF fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 2.2e+06ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CR0603 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 2.2MOhm ±200ppm/C
Res, 2M2, 5%, 0.1W, 0603, Thick Film; Resistance:2.2Mohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0603-JW-225ELF