Bourns 4814P-1-103LF
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1.12W ±100ppm/C ISOL 14-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 4814P-1-103LF.
Farnell
Datasheet4 pagine6 anni fa
JRH Electronics
element14 APAC
Arrow.cn
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.28%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
Impronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Stock
14,568
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
160 mW
160 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1.12W ±100ppm/C ISOL 14-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive Tube
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1.28W ±100ppm/C ISOL 16-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive Tube
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1.28W ±100ppm/C ISOL 16-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive T/R
Res Thick Film Array 10K Ohm 5% ±200ppm/°C BUS Molded 8-Pin 2012 Convex SMD Blister T/R
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 4814P-1-103LF fornite dai suoi distributori.
7 ±2% 10kΩ 160mW ±100ppm/℃ SOIC-14-5.6mm Resistor Networks, Arrays ROHS
14-SOIC (0.220 5.59mm Width) ARRAY/NETWORK RESISTOR 4800P 0.390Lx0.220W 9.91mmx5.59mm 1.12W 10kOhm ±100ppm/C
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.12W, 10000ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2239
RES N/W, ISOLATED, 7RES, 10K, 2%, SOIC; Resistance: 10kohm; Product Range: 4800P Series; No. of Elements: 7Elements; Network Circuit Type: Isolated; Resistor Case Style: SOIC; No. of Pins: 14Pins; Voltage Rating: 50V; Power Rating per Element: 160mW; Resistance Tolerance: ± 2%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: Lead (15-Jan-2019); Resistance R1: 10kohm
Res N/W, Isolated, 7Res, 10K, 2%, Soic; Resistance:10Kohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:7Resistors; Resistor Case/Package:Soic; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:50V; Power Rating Per Resistor:160Mw Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4814P-1-103LF