Bourns 3296W-1-205LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 2e+06ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 3296W-1-205LF.
Newark
Datasheet3 pagine6 anni fa
Master Electronics
Factory Futures
element14 APAC
Trend di 3 mesi:
-30.92%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
3DScarica
Ultra Librarian
Scarica
Stock
94,518
Resistance
2 MΩ
2 MΩ
2 MΩ
Mount
PCB, Panel, Through Hole
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-09-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Cermet trimmer potentiometer, 25 turns, 2 MΩ, 0.5 W, THT, on top, 3296Y-1-205LF
Trimmer, Cermet, 0.031W, 2000000ohm, 250V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.08W, 2000000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 3296W-1-205LF fornite dai suoi distributori.
Adjustable Through-Hole Resistors; BOURNS; 3296W-1-205LF; Cermet; 25; 500 mW; 2 MOhm
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN / Res Cermet Trimmer 2M Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
Bourns 3296W-1-205LF Cermet trimmer 0.5W 2MΩ 9° single-turn
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 2Mohms Sealed Vertical Adjust
TRIMMER, CERMET, REST 2M OHMS, PCB,25 TURNS, PWR-RTG 0.5W
Trimmer, 2M, 10%, Top Adjust, Cermet; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:2Mohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:25Turns; Product Range:3296 Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3296W-1-205LF