Yageo Group RC0201FR-07910RL
Res Thick Film 0201 910 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
IHS
Tendance sur 3 mois:
+48.81%
Resistance
910 Ω
910 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2008-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-1GNF9100C
Res Thick Film 0201 910 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
PanasonicERJ-1GEF911C
PanasonicERJ-1GNF1001C
50mW Thick Film Resistors ±200ppm/℃ ±1% 1kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0201 1K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0201 820 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0201 825 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group RC0201FR-07910RL fournies par ses distributeurs.
50mW Thick Film Resistors 25V ±1% ±200ppm/℃ 910Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RC Series 0201 0.05 W 910 Ohm ±1% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res, 910R, 1%, 0.05W, Thick Film, 0201 Rohs Compliant: Yes |Yageo RC0201FR-07910RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 910ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR RC 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 910Ohm ±200ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 910 Ohms 50 mW 0201 1%