Walsin Technologies WR08X183 JTL
18 kohm, WR08 Series, 150 V, Thick Film 0805
Fiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
element14 APAC
Datasheet10 pagesIl y a 10 ans
Datasheet10 pagesIl y a 8 ans
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Resistance
18 kΩ
18 kΩ
18 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
Yageo GroupRC0805JR-0718KL
Res Thick Film 0805 18K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 18K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0805 18K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 18K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6GEYJ183V
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 18kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805JR-0718KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 18000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR08X183 JTL fournies par ses distributeurs.
RES 18K OHM 5% 1/8W 0805
RES, 18K, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 18kohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)