Panasonic ERJ-6GEYJ183V
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 18kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-6GEYJ183V.
Panasonic
Datasheet0 pageIl y a 0 an
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Newark
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-7.48%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Pièces détachées
Res Thick Film 0805 18K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0805 18K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 18K Ohm 5% 1/8W _200ppm/_C SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0805JR-0718KL
Res Thick Film 0805 18K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0805JR-0718KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 18000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805FR-0718KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 18kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-6GEYJ183V fournies par ses distributeurs.
Resistor;Thick Film;Res 18 Kilohms;Pwr-Rtg 0.125 W;Tol 5%;SMT;0805;Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 18000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 18kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 18000 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6GEYJ183V - General Purpose Chip Resistors
RES, AEC-Q200, THICK FILM, 18K, 5%, 0805; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 18kohm; Product Range: ERJ6GE Series; Voltage Rating: 150V; Resistor ; Available until stocks are exhausted Alternative available
Res, Thick Film, 18K, 5%, 0.125W, 0805; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:18Kohm; Potencia Nominal:125Mw; Tolerancia De Resistencia:± 5%; Tensión Nominal:150V; Tipo De Resistencia:0805 [2012 Metric] |Panasonic ERJ6GEYJ183V