Vishay WSL2512R1800FTA
Res Metal Strip 2512 0.18 Ohm 1% 1W ±75ppm/C SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay WSL2512R1800FTA.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 2 ans
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
26,448
Authorized Distributors
3
Resistance
180 mΩ
180 mΩ
180 mΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Res Metal Strip 2512 0.18 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPT2512FK-7W0R18L
2W Thick Film Resistors ±75ppm/℃ ±1% 180mΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ1TRSFR18U
Res Thick Film 2512 0.18 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL2512FK-070R18L
Res Thick Film 2512 0.18 Ohm 1% 1W ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityRLP73K3AR18FTDF
Res High Power Current Sense Thick Film 2512 0.18 Ohm 1% 2W ±200ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJ-A1CFR18U
Res Thick Film 2512 0.18 Ohm 1% 1.33W ±350ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay WSL2512R1800FTA fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.18ohm, 0.4243V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1watt 0.18ohms 1%
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512.181%R86
RES 0.18 OHM 1% 1W 2512 / 180 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Metal Element