Vishay VR37000002705JA100
Resistor: metal glaze; THT; axial; 27MOhm; +-5%; 0.5W; 200ppm/ deg.C
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay VR37000002705JA100.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 2 ans
Future Electronics
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+4.39%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
37,346
Authorized Distributors
6
Resistance
27 MΩ
27 MΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Metal Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Stackpole ElectronicsMG14JT27M0
Res Metal Glaze 27M Ohm 5% 0.25W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay VR37000002705JA100 fournies par ses distributeurs.
Res Metal Glaze 27M Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 2.7e+07ohm, 3500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
VR37 Serues 0.5 W 27 MOhm ±5 % ±200 ppm/K High Ohmic/Voltage Leaded Resistor
27M¦¸ ¡À5% 500mW ¡À200ppm/¡æ 10mm