Vishay SUD50P10-43L-E3
Single P-Channel 100 V 0.043 Ohm Surface Mount Power MosFet - TO-252-3
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay SUD50P10-43L-E3.
Future Electronics
Datasheet10 pagesIl y a 6 ans
Newark
Upverter
Farnell
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-5.25%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
DPAK
TO-252-3
Drain to Source Voltage (Vdss)
-100 V
-100 V
Continuous Drain Current (ID)
9.2 A
36.4 A
Threshold Voltage
-3 V
Rds On Max
1 Ω
43 mΩ
Gate to Source Voltage (Vgs)
20 V
20 V
Power Dissipation
8.3 W
6.9 W
Input Capacitance
700 pF
4.6 nF
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
N-Channel Power MOSFET, UniFETTM II, 500 V, 6.5 A, 850 mΩ, DPAK
STMicroelectronicsSTD7NK40ZT4
N-Channel 400V - 0.85 Ohm - 5.4A Zener-Protected SuperMESH(TM) POWER MOSFET
N-Channel Power MOSFET, QFET®, 400 V, 4.5 A, 1.0 Ω, DPAK
Trans MOSFET N-CH 400V 4.5A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
Single P-Channel 400 V 7 Ohm Surface Mount HEXFET Power MOSFET in a D-PAK-3
Single N-Channel 400 V 1.8 Ohms Surface Mount Power Mosfet - TO-252
Descriptions
Descriptions de Vishay SUD50P10-43L-E3 fournies par ses distributeurs.
Power Field-Effect Transistor, 9.2A I(D), 100V, 0.043ohm, 1-Element, P-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252
MOSFET, P CH, -100V, -38A, TO-252AA; Transistor Polarity:P Channel; Continuous Drain Current Id:-38A; Drain Source Voltage Vds:-100V; On Resistance Rds(on):0.036ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:-10V; Threshold Voltage Vgs:-3V; Power Dissipation Pd:136W; Operating Temperature Min:-50°C; Operating Temperature Max:175°C; Transistor Case Style:TO-252AA; No. of Pins:3; MSL:-