Vishay RWM041068R0JR15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 68ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RWM041068R0JR15E1.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 8 ans
Newark
element14 APAC
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-08-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TE Connectivity / AMP4-1623746-7
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 68ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER5868RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 68ohm, 200V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 62ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP4-1623771-5
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 68ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay RWM041068R0JR15E1 fournies par ses distributeurs.
RESISTOR, WIREWOUND, RES 68 OHMS, PWR-RTG 3 W, TOL 5%, AXIAL, VITREOUS ENAMEL
Res Wirewound 68 Ohm 5% 3W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Power Wirewound Resistors; Power Rating:2.6W; Resistance:68ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Series:RWM; Operating Temperature Range:-55°C to +200°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:120V ;RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, WW 3W 5% 68R; Resistance:68ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.6W; Voltage Rating:120V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:4 x 10; SVHC:No SVHC; Case Style:4 x 10; External Length / Height:12mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:120V; External Width:5.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:3W