Vishay RTO020F10R00JTE3
TO-220-2 Fixed Resistor Rto 20 0.398LX0.177W 10.10MMX4.50MM 20W 10 Ohm ±150PPM/C
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RTO020F10R00JTE3.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 8 ans
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-14.32%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-11-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TO-220-2 FIXED RESISTOR LTO 30 0.409Lx0.126W 10.40mmx3.20mm 30W 10Ohm ±150ppm/C
TO-220-2 FIXED RESISTOR TBH 0.402Lx0.187W 10.20mmx4.75mm 25W 10Ohm 卤200ppm/C
TO-220-2 FIXED RESISTOR RTO 50 0.398Lx0.177W 10.10mmx4.50mm 50W 10Ohm ±150ppm/C
TO-220-2 FIXED RESISTOR LTO 50 0.409Lx0.126W 10.40mmx3.20mm 50W 10Ohm ±150ppm/C
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 20W, 10ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityMPR20C10RJ
Through Hole Metal Film Resistor, Mpr Series, 10 Ohm, 2 W, - 5%, 500 V, To-220 Rohs Compliant: Yes
Descriptions
Descriptions de Vishay RTO020F10R00JTE3 fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 10 Ohm 5% 20W ±150ppm/°C Molded TO-220 RDL Thru-Hole Tube
Avnet Japan
RESISTOR;THICK FILM;RES 10 OHMS;PWR-RTG 20 W;TOL 5%;RADIAL;TO-220;HEAT SINK
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 10ohm, 250V, 5% +/-Tol, 150ppm/Cel, Through Hole Mount, 4018
RESISTOR, 20W 10R; Resistance:10ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Voltage Rating:250V; Temperature Coefficient:± 150ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:TO-220; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Dielectric Strength VAC:2000V; Element Limiting Voltage:250V; External Depth:4.5mm; External Length / Height:28.7mm; External Width:10.1mm; Full Power Rating Temperature:25°C; Lead Length:13.7mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Overload Capability:2 x Pr for 5 secs; Package / Case:TO-220; Power Rating with Heatsink:20W; Series:RTO; Temperature Coeff. +:150ppm/°C; Temperature Coeff. -:150ppm/°C; Thermal Resistance:6.5°C/W; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:250V