Ohmite TBH25P10R0JE
TO-220-2 Fixed Resistor Tbh 0.402LX0.187W 10.20MMX4.75MM 25W 10 Ohm 卤200PPM/C
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Ohmite TBH25P10R0JE.
ODG (Origin Data Global)
Datasheet2 pagesIl y a 9 ans
IHS
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.08%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Stackpole ElectronicsTR35JBD10R0
Res Power Film 10 Ohm 5% 2.5/35W ±100ppm/C Molded TO-220 RDL Bulk
Stackpole ElectronicsTR50JBD10R0
TO-220-2Full Pack FIXED RESISTOR TR 0.410Lx0.125W 10.41mmx3.18mm 50W 10Ohm ±100ppm/C
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 10W, 10ohm, 1500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 5W, 10ohm, 1500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Ohmite TBH25P10R0JE fournies par ses distributeurs.
THICK FILM 10 OHM RESISTOR, PWR-RTG 25 W, TOL 5%, RADIAL, TO-220, HEAT SINK
Res Thick Film 10 Ohm 5% 25W ±200ppm/C Molded TO-220 RDL Tube
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 25W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Thick Film Resistor, 10 Ohm, 25W, 5%; Resistance:10Ohm; Product Range:Tbh Series; Power Rating:25W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:To-220; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Thick Film; Product Diameter:- Rohs Compliant: Yes |Ohmite TBH25P10R0JE