TE Connectivity MPR20C10RJ
Through Hole Metal Film Resistor, Mpr Series, 10 Ohm, 2 W, - 5%, 500 V, To-220 Rohs Compliant: Yes
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TE Connectivity MPR20C10RJ.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 16 ans
Electro Sonic
Master Electronics
TE Connectivity
Farnell
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-09-30
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2018-06-29
LTD Date2018-09-30
Pièces détachées
Stackpole ElectronicsTR35JBD10R0
Res Power Film 10 Ohm 5% 2.5/35W ±100ppm/C Molded TO-220 RDL Bulk
Stackpole ElectronicsTR50JBD10R0
TO-220-2Full Pack FIXED RESISTOR TR 0.410Lx0.125W 10.41mmx3.18mm 50W 10Ohm ±100ppm/C
TE Connectivity1623788-2
Through Hole Resistor, Sq Series, 10 Ohm, 5 W, 5%, 350 V, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE ConnectivitySQMW710RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 10ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623786-1
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 10ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQMWS1010RJ
RES, 10R, 5%, 10W, RADIAL, WIREWOUND
TO-220-2 FIXED RESISTOR TBH 0.402Lx0.187W 10.20mmx4.75mm 25W 10Ohm 卤200ppm/C
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 35W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 20W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623776-1
Fixed Resistor, Thick Film, 5W, 10ohm, 300V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 5010
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity MPR20C10RJ fournies par ses distributeurs.
Res Thin Film 10 Ohm 5% 20W ±50ppm/°C Molded TO-220 RDL Thru-Hole Bag
Fixed Resistor, Thin Film, 20W, 10ohm, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
RES, 10R, 5%, 20W, TO-220, METAL FILM; Resistance: 10ohm; Product Range: MPR Series; Power Rating: 20W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: TO-220; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Metal Film; Tempe