Vishay PR01000101001JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay PR01000101001JA100.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 2 ans
Newark
X-ON
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-16.15%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Stackpole ElectronicsRSMF1JT1K00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 1000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF1JT1K00
RSF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 1kOhm 1W
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JT1K00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 1000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP100JT-52-1K
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity3-1625885-1
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 1000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay PR01000101001JA100 fournies par ses distributeurs.
PR01 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±250ppm/C 1kOhm 1W
PR01 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 1KOHMS +/-5% 1W +/-250PPM/DEGC
Res Metal Film 1K Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo Pack
Vishay PR01000101001JA100 1k 5% Metal Film Resistor Box 1000
RES, 1K, 5%, 1W, AXIAL, METAL FILM; Resistance:1kohm; Product Range:PR01 Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Element Material:Metal Film; Temperature RoHS Compliant: Yes