Yageo Group FMP100JT-52-1K
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group FMP100JT-52-1K.
Future Electronics
Datasheet16 pagesIl y a 1 an
Datasheet16 pagesIl y a 2 ans
Datasheet16 pagesIl y a 4 ans
Datasheet16 pagesIl y a 4 ans
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Datasheet3 pagesIl y a 11 ans
Datasheet2 pagesIl y a 13 ans
IHS
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.44%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2023-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 1000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 1000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 1000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT1K00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 1000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-1K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 1000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF1JT1K00
RSF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 1kOhm 1W
Descriptions
Descriptions de Yageo Group FMP100JT-52-1K fournies par ses distributeurs.
FMP Series Ø 2.4 x 6.3 mm 1 kOhm ±5 % 1 W ±100 ppm/°C Metal Film Resistor
Res Metal Film 1K Ohm 5% 1W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
Res, 1K, 1W, Axial, Metal Film; Resistance:1Kohm; Product Range:Fmp Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Film; Product Diameter:2.4Mmrohs Compliant: Yes |Yageo FMP100JT-52-1K