Vishay MMB02070C1500FB200
1W Thin Film Resistor 350V ±50ppm/℃ ±1% 150Ω MELF Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MMB02070C1500FB200.
IHS
Datasheet14 pagesIl y a 3 ans
TME
Newark
element14 APAC
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+15.22%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
150 Ω
150 Ω
Case/Package
2309
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-07-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Res Thin Film 0207(2309) 150 Ohm 1% 1W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay MMB02070C1500FB200 fournies par ses distributeurs.
Res Thin Film 0207(2309) 150 Ohm 1% 2/5W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Avnet Japan
MMB 0207 Series 1 W 150 Ohm ±1% ±50 ppm/K Professional Thin Film MELF Resistor
MELF 0207 FIXED RESISTOR MMB - Professional 0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm 400mW 150Ohm ±50ppm/C
PRECISION THIN FILM SMNT RESISTOR 2309 CASE 150OHM +/-1%.4W +/-50PPM/C
SMD Resistor MELF_D2.2X5.9MM_SM 150Ω ±1% 1W ±50ppm/℃
Resistor Type = Thin Film / Resistance Ohm = 150 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating W = 1 / Body Length mm = 5.8 / Voltage Rating - DC V = 350 / Temperature Coefficient = ±50 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0207
RESISTOR, 0207 150R; Resistance:150ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:300V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Resistor Case Style:0207; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Body Diameter:2.2mm; External Length / Height:5.8mm; Full Power Rating Temperature:70°C; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:0207; Reel Quantity:2000; Series:MMB; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating V AC:300V; Voltage Rating V DC:300V