Vishay MCU08050D2371BP100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 2370ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MCU08050D2371BP100.
IHS
Datasheet11 pagesIl y a 4 ans
Future Electronics
Garrett
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
1
Authorized Distributors
3
Resistance
2.37 kΩ
2.37 kΩ
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-01-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERA-6AEB2371V
Res Thin Film 0805 2.37K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0805BRD072K37L
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 2.37kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-6AEB222V
Res Thin Film 0805 2.2K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-6AEB2321V
Res Thin Film 0805 2.32K Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCPF0805B2K2E
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 2200ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE ConnectivityCPF0805B2K2E1
Res Thin Film 0805 2.2K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical
Descriptions
Descriptions de Vishay MCU08050D2371BP100 fournies par ses distributeurs.
RES THNFLM 0805 2.37K OHM 0.1% 1/8W 25PPM/ C SMD
MCU 0805-25 0.1% P1 2K37