Panasonic ERA-6AEB2321V
Res Thin Film 0805 2.32K Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERA-6AEB2321V.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 5 ans
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
TME
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRT0805BRD072K32L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 2320ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERA6AEB2491V
Res Thin Film 0805 2.49K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-6AEB2101V
Res Thin Film 0805 2.1K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 2550ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805BRD072K49L
125mW Thin Film Resistor 150V ±25ppm/℃ ±0.1% 2.49kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805BRD072K2L
Res Thin Film 0805 2.2K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERA-6AEB2321V fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 2320ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thin Film Chip Resistors, High Reliability / Type 6A 0805 / 0,1% / 2320 Ohm / 0,
Surface Mount Thin Film Resistor, Aec-Q200 Era Series, 2.32 Kohm, 125 Mw, - 0.1%, 100 V Rohs Compliant: Yes
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 2320½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
SMD Thin Film Res. 0805 0,125W 0,1% 2K32
THIN FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 2.32KOHM +/-0.1% 0.125W +/-25PPM/DEGC
Panasonic ERA6AEB2321V - High Precision Chip Resistors
RES, 2K32, 0.125W, 0805, METAL FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 2.32kohm; Product Range: ERA6A Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 125mW; Resistance Toler
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 2.32 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 100 / Temperature Coefficient = ±25 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805