Vishay MCT0603MD1202BP100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 12000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MCT0603MD1202BP100.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 4 ans
Upverter
Arrow.cn
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-13.46%
SymboleEmpreinte
Télécharger
Stock
15,383
Resistance
12 kΩ
12 kΩ
12 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2009-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERA3AEB123V
Res Thin Film 0603 12K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603BRB0712KL
100mW Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 12kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-3APB123V
Res Thin Film 0603 12K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603BRE0712KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±50ppm/℃ ±0.1% 12kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.15W, 13000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Descriptions
Descriptions de Vishay MCT0603MD1202BP100 fournies par ses distributeurs.
Res Thin Film 0603 12K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Medical Automotive AEC-Q200
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/8W 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR MCT AT - Precision 0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm 0.125W 1/8W 12kOhm ±25ppm/C
12K¦¸ ¡À0.1% 125mW ¡À25ppm/¡æ 0603 1.55mm*850¦Ìm*550¦Ìm