Vishay MCT06030D2741BP500
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 2740ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MCT06030D2741BP500.
IHS
Datasheet11 pagesIl y a 4 ans
Upverter
RS (Formerly Allied Electronics)
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
5
Resistance
2.74 kΩ
2.74 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERA3AEB2741V
Res Thin Film 0603 2.74K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603BRD072K74L
Res Thin Film 0603 2.74K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA3AEB2491V
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±25ppm/℃ 2.49kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±25ppm/℃ 3.01kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
125mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±25ppm/℃ 3.01kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 3000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Descriptions
Descriptions de Vishay MCT06030D2741BP500 fournies par ses distributeurs.
RES SMD 2.74KOHM 0.1% 1/10W 0603
RES 2.74K OHM 0.1% 1/10W 0603
MCT0603 PRECISION RES 2K74 0.1% 25PPM
MCT 0603-25 0.1% P5 2K74