Vishay HVR2500001004FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1000000ohm, 1600V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay HVR2500001004FR500.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 2 ans
Farnell
element14 APAC
HQonline
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-21.88%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
70,000
Authorized Distributors
6
Resistance
1 MΩ
1 MΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Pièces détachées
Stackpole ElectronicsRNV14FAL1M00
Stackpole ElectronicsRNV14FAL910K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 910000ohm, 1600V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNMF14FTC1M00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1000000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1100000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-953K
953 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Yageo GroupMFR-25FBF52-909K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 909000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay HVR2500001004FR500 fournies par ses distributeurs.
Res Metal Film 1M Ohm 1% 1/4W ±200ppm/°C Conformal Axial Thru-Hole T/R
Avnet Japan
Metal Film Resistors 1MΩ 250mW ±200ppm/℃ ±1% Plugin,D2.5xL6.5mm Through Hole Resistors ROHS
HVR Series Ø2.5 x 6.5 mm 0.25 W 1 MO ±1% ±200 ppm/K Axial Metal Film Resistor
Axial FIXED RESISTOR HVR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.25W 1/4W 1MOhm ±200ppm/C
Res Metal Film 1M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Ceramic AXL T/R
RESISTOR, METAL FILM, 1MOHM, 1%; Resista; RESISTOR, METAL FILM, 1MOHM, 1%; Resistance:1Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:1.6kV; Temperature Coefficient:± 200ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Series:HVR