Vishay CW01056R00JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 56ohm, 23.664V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CW01056R00JE12.
IHS
Tendance sur 3 mois:
-47.92%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1,545
Authorized Distributors
4
Resistance
56 Ω
56 Ω
56 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
10 W
10 W
10 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Ohmite20J56R
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 56ohm, 720V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite25J56RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 56ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite23J56RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 56ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 56ohm, 16.7332V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC03000005609JAC00 Through Hole Resistor, 56 ohm, Axial Leaded, 3 W,5%, AC Series
Stackpole ElectronicsCF18JT56R0
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.125W, 56ohm, 250V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay CW01056R00JE12 fournies par ses distributeurs.
Axial FIXED RESISTOR CW 0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm 13W 56Ohm ±30ppm/C
RESISTOR, WIREWOUND, RES 56 OHMS, PWR-RTG 10 W, TOL 5%, AXIAL, BULK
56¦¸ ¡À5% 13W ¡À30ppm/¡æ 45.24mm