Vishay CW0057R500JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 7.5ohm, 6.124V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CW0057R500JE12.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
_legacy Avnet
New Yorker Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-22.20%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
775
Authorized Distributors
6
Resistance
7.5 Ω
7.5 Ω
7.5 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Ceramic, Wirewound
Ceramic, Wirewound
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 7.5ohm, 4.743V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 7.5ohm, 2.739V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE46R8J
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 6.8ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQMW56R8J
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 6.8ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1623788-0
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 8.2ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay CW0057R500JE12 fournies par ses distributeurs.
CW005 SERIES AXIAL WIREWOUND RESISTOR 7.5OHMS +/-5% 6.5W +/-50PPM/DEGC
Resistor, Wirewound; 7.5 Ohms; 5 W @ d
RS APAC
7.5¦¸ ¡À5% 5W ¡À50ppm/¡æ 25.4mm