Vishay CRCW251268R0JNEG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 68ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW251268R0JNEG.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
element14 APAC
Farnell
TME
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-25.68%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
Stock
96,665
Authorized Distributors
6
Resistance
68 Ω
68 Ω
68 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
TE Connectivity5-1622820-9
Res Thick Film 2512 68 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
TE Connectivity5-1622820-9
Res Thick Film 2512 68 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TYJ680U
Res Thick Film 2512 68 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupSR2512JK-0768RL
Surge Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 2512 68Ohm 5% Emboss T/R
PanasonicERJ-1TYJ620U
Res Thick Film 2512 62 Ohm 5% 1W Ý200ppm/ÝC SMD Embossed Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW251268R0JNEG fournies par ses distributeurs.
CRCW Series 2512 1 W 68 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 68Ohm 1W
RESISTOR;THICK FILM;68 OHMS;1 W;5%;SMT;2512;TCR 73 PPM/DEGC;CUT TAPE