Vishay CRCW25125R60JNEG
Res Thick Film 2512 5.6 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Blister T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW25125R60JNEG.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
X-ON
Newark
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-5.91%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
2,000
Authorized Distributors
6
Resistance
5.6 Ω
5.6 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
TE Connectivity35205R6JT
RES SMD 5.6 OHM 5% 1W 2512 / 5.6 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Thick Film
Yageo GroupRC2512JK-075R6L
Res Thick Film 2512 5.6 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2512 5.6 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512JK-075R1L
Res Thick Film 2512 5.1 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2512 5.1 Ohm 5% 1W Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ1TYJ5R6U
Res Thick Film 2512 5.6 Ohm 5% 1W -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW25125R60JNEG fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 5.6Ohm, 500V, 5%, 200Ppm, Surface Mount, 2512
CRCW Series 2512 5.6 Ohm ±5% 1 W ±200 ppm/K Thick Film Chip Resistor
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 5.6Ohm ±200ppm/C
RESISTOR;THICK FILM;5.6 OHMS;1 W;5%;SMT;2512;TCR 73 PPM/DEGC;CUT TAPE
RESISTOR, THICK FILM CHIP, 5.6OHM, 1W, 5%; Resistance:5.6ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512