Vishay CRCW251247R0FKEG
1W Thick Film Resistors ±1% ±100ppm/℃ 47Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW251247R0FKEG.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
TME
Newark
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-14.14%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
47 Ω
47 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC2512FK-0747RL
Res Thick Film 2512 47 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Pad SMD T/R / RES SMD 47 OHM 1% 1W 2512
Yageo GroupRC2512FK-0751RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 51Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2512 51 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512FK-0749R9L
Res Thick Film 2512 49.9 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1TNF45R3U
Res Thick Film 2512 45.3 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 49.9 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW251247R0FKEG fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 2512 47 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 47ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
CRCW Series 2512 47 Ohm 1 W ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor; thick film; SMD; 2512; 47Ohm; 1%; 1W; -55+155 deg.C
RES THKFLM 2512 47 OHM 1% 1W 100PPM/ C SMD
THICK FILM SURFACE MNT RESISTOR 2512 CASE 47OHM +/-1% 1W +/-100PPM/DEGC
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 47Ohm ±100ppm/C
RESISTOR, THICK FILM CHIP, 47 OHM, 1W, 1; RESISTOR, THICK FILM CHIP, 47 OHM, 1W, 1%; Resistance:47ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Resistor Cas; Available until stocks are exhausted Alternatives available
Res, Aec-Q200, Thick Film, 47R, 1W, 2512; Resistance:47Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Resistor Case Style:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:500V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW251247R0FKEG.