Vishay CRCW2512360RJNTG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 360ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW2512360RJNTG.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet8 pagesIl y a 15 ans
Stock
2,000
Authorized Distributors
3
Resistance
360 Ω
360 Ω
360 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-1TYJ361U
Res Thick Film 2512 360 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2512JK-07360RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 360Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2512 360 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC2512JK-07360RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 360ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 360ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
TE Connectivity3520390RJT
Res Thick Film 2512 390 Ohm 5% 1W ±200ppm/C SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW2512360RJNTG fournies par ses distributeurs.
RES SMD 360 OHM 5% 1W 2512
Crcw2512 360 5% 200 R67 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW2512360RJNTG
CRCW2512 360 5% 200 R67