Vishay CRCW2512240KJNTG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 240000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW2512240KJNTG.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet8 pagesIl y a 15 ans
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
4,080
Authorized Distributors
2
Resistance
240 kΩ
240 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW2512240KJNTG fournies par ses distributeurs.
RES SMD 240K OHM 5% 1W 2512
Crcw2512 240K 5% 200 R67 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW2512240KJNTG
CRCW2512 240K 5% 200 R67