Vishay CRCW2512240KJNEG
Res Thick Film 2512 240K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW2512240KJNEG.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
X-ON
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
4,080
Authorized Distributors
6
Resistance
240 kΩ
240 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Pièces détachées
PanasonicERJ-1TYJ244U
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 240 kΩ, 1 W, ±5 %, ERJ1TYJ244U
TE Connectivity3520220KJT
Res Thick Film 2512 220K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
PanasonicERJ-1TYJ224U
Res Thick Film 2512 220K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity3520220KJT
Yageo GroupRC2512JK-07240KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 240000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512JK-07220KL
Res Thick Film 2512 220K Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW2512240KJNEG fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 240000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
CRCW Series 2512 240 kOhm ±5 % 1 W ±200 ppm/K Surface Mount Thick Film Resistor
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 240kOhm ±200ppm/C
RES, AEC-Q200, THICK FILM, 240K, 1W, 251; RES, AEC-Q200, THICK FILM, 240K, 1W, 2512; Resistance: 240kohm; Resistance Tolerance: ± 5%; Power Rating: 1W; Resistor Case / Package: 2512 ^6432 Metric]; Resistor Technology: Thick F
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:24kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes