Vishay CRCW251222R0JNEG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 22ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW251222R0JNEG.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Farnell
element14 APAC
Newark
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+10.32%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Stock
21,484
Authorized Distributors
6
Resistance
22 Ω
22 Ω
22 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Pièces détachées
PanasonicERJ-1TYJ220U
Res Thick Film 2512 22 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity352022RJT
3250 Series 2512 22 Ohm ±5 % 1 W ±200 ppm/°C Surface Mount Thick Film Resistor
TE Connectivity352022RJT
Res Thick Film 2512 22 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-S1TJ220U
Yageo GroupSR2512JK-0722RL
Surge Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 2512 22Ohm 5% Emboss T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW251222R0JNEG fournies par ses distributeurs.
CRCW Series 2512 1 W 22 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR, THICK FILM CHIP, 22 OHM, 1W, 5%, FULL REEL
Resistor; thick film; SMD; 2512; 22Ohm; 5%; 1W; -55+155 deg.C
RESISTOR, THICK FILM, 22 OHMS, 1 W, 5%, SMT, 2512, TCR 73 PPM/DEGC, CUT TAPE
RES THICK FILM 22 OHM 1W 5% 2512 SMD
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 22Ohm ±200ppm/C