Vishay CRCW2512150KJNEG
1W Thick Film Resistors 500V ±5% ±200ppm/℃ 150kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW2512150KJNEG.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Farnell
Newark
Future Electronics
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-30.20%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Stock
2,000
Authorized Distributors
6
Resistance
150 kΩ
150 kΩ
150 kΩ
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 2512 150K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity3520150KJT
Res Thick Film 2512 150K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1TYJ154U
Res Thick Film 2512 150K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TYJ164U
Res Thick Film 2512 160K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2512JK-07150KL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 150kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2512JK-07160KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 160000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW2512150KJNEG fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 150000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
CRCW Series 2512 1 W 150 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES THKFLM 2512 150K OHM 5% 1W 200PPM/ C SMD
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 150kOhm ±200ppm/C
RESISTOR, THICK FILM CHIP, 150KOHM, 1W, 5%
SMD Resistor 2512 150KΩ ±5% 1W ±200ppm/℃
Resistance:150Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:500V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW2512150KJNEG.