Vishay CRCW12100000ZSTA
Zero Ohm Resistor, Jumper, 1210 [3225 Metric], Thick Film, 500 mW, 5 A, Surface Mount Device
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW12100000ZSTA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet8 pagesIl y a 15 ans
Upverter
element14 APAC
Newark
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+11.61%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
0 Ω
0 Ω
0 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ14Y0R00U
Zero Ohm Resistor, Jumper, 1210 [3225 Metric], Thick Film, 500 mW, 2 A, Surface Mount Device
Yageo GroupRC1210JR-070RL
Yageo GroupAC1210JR-070RL
KOA SpeerRK73Z2ETTD
Res Thick Film 1210 0 Ohm Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 0 Ohm 5% 1/4W Molded SMD Embossed T/R
KOA SpeerRK73Z2ETTE
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0ohm, Surface Mount, 1210, CHIP, ROHS COMPLIANT
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW12100000ZSTA fournies par ses distributeurs.
Resistor, Thick Film; 0 Ohms(Jumper); Case 1210; 0.33W; SMD; 200ppm/K; 200V; -55degC
CRCW Series 1210 0 Ohm JUMPER Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 1210 0 Ohm Molded SMD SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0ohm, Surface Mount, 1210
RESISTOR, CHIP, JUMPER, ZERO OHM, 330mW, FULL REEL
RES SMD 0 OHM JUMPER 1/2W 1210
1210 (3225Metric) 1210 CRCW 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 0Ohms 100ppm/C
Resistor, THICK FILM, 0R, 0.33W, 1210, REEL; Resistance:0ohm; Voltage Rating:200V; Resistor Case Style:1210 3225 Metric]; Power Rating:330mW;
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:330mW; Resistance:0ohm; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 100ppm ;RoHS Compliant: No