Vishay CRCW120627R0JNEA
Res Thick Film 1206 27 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW120627R0JNEA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
TME
Newark
Future Electronics
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+31.79%
Resistance
27 Ω
27 Ω
27 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-8GEYJ270V
Res Thick Film 1206 27 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 1206 Case 27 Ohms 5% Tolerance 200 PPM
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 27Ohm 0.25W 1/4W
Res Thick Film 1206 27 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206JR-0727RL
Res Thick Film 1206 27 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW120627R0JNEA fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 27ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
250mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 27Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW Series 1206 0.25 W 27 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 27Ohm ±200ppm/C
RESISTOR, THICK FILM, 27OHM, 250mW, 5%
RES, 27R, 0.25W, 200V, THICK FILM, 1206;
Resistance:27ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Resistor Case / Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:CRCW e3 Series; Voltage Rating:200V RoHS Compliant: Yes