KOA Speer RK73B2BTTD270J
Res Thick Film 1206 27 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KOA Speer RK73B2BTTD270J.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 2 ans
Future Electronics
Farnell
element14 APAC
Tendance sur 3 mois:
-0.56%
Resistance
27 Ω
27 Ω
27 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 1206 Case 27 Ohms 5% Tolerance 200 PPM
PanasonicERJ-8GEYJ270V
Res Thick Film 1206 27 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 27Ohm 0.25W 1/4W
Yageo GroupRC1206JR-0727RL
Res Thick Film 1206 27 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206JR-1327RL
Descriptions
Descriptions de KOA Speer RK73B2BTTD270J fournies par ses distributeurs.
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 27Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RK73B Series 1206 27 Ohm ±5 % 0.25 W ±200 ppm/K Thick Film chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 27ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Resistor, SMT, 1206, 27 Ohm, +/-5%, +/- 200ppm, Thk Film<CA
Res, 27R, 5%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B2BTTD270J
1206 (3216Metric) 1206 RK73B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 27Ohms ±200ppm/C
SMD Resistor 1206 27Ω ±5% 250mW ±200ppm/℃
RESISTOR, 1206, 27 OHM, 5%; Resistance:27ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); No. of Pins:2; Reel Quantity:5000; Series:RK73B