Vishay CRCW080537K4FKEA
Res Thick Film 0805 37.4K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW080537K4FKEA.
Newark
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet8 pagesIl y a 8 ans
Datasheet8 pagesIl y a 9 ans
Datasheet5 pagesIl y a 13 ans
Datasheet8 pagesIl y a 13 ans
Datasheet10 pagesIl y a 5 ans
Datasheet6 pagesIl y a 11 ans
Datasheet8 pagesIl y a 12 ans
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
X-ON
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+30.99%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
37.4 kΩ
37.4 kΩ
37.4 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0805FR-0737K4L
Res Thick Film 0805 37.4K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ6ENF3742V
Res Thick Film 0805 37.4K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 37.4K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-0739KL
Res Thick Film 0805 39K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-0738K3L
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 38.3 kΩ, 0.125 W, ±1 %, RC0805FR-0738K3L
Res Thick Film 0805 36K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW080537K4FKEA fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 37400ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 37.4kOhm 0.125W 1/8W
CRCW Series 0805 250 mW 37.4 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;37.4 KILOHMS;0.125 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC;TR
SMD Resistor 0805 37.4KΩ ±1% 125mW ±100ppm/℃
Res, Thick Film, 37K4, 1%, 0.125W, 0805; Resistance:37.4Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW080537K4FKEA.
RES, 37K4, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 37.4kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device