Vishay CPF21R0000FKE14
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CPF21R0000FKE14.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 6 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Farnell
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-5.93%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
37,843
Authorized Distributors
6
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
2 W
2 W
2 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Stackpole ElectronicsRNF14FTD1R00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 1ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1622371-1
TE Connectivity 1622371-1 Metal Film Resistor 1Ohm 3/5W 1% Through Hole
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1ohm, 250V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1ohm, 1.7321V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1ohm, 2.2361V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay CPF21R0000FKE14 fournies par ses distributeurs.
CPF SERIES E14 AXIAL METAL FILM RESISTOR 1OHMS +/-1% 2W +/-100PPM/DEGC
Res Metal Film 1 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Conformal Coated AXL Bulk
CPF Series Ø 3.68 x 8.74 mm 2 W 1 Ohm ±1 % ±100 ppm/°C Metal Film Resistor
Resistance:1Ohm; Product Range:Cpf Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Element Type:Metal Film; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C; No. Of Pins:2Pins Rohs Compliant: Yes |Vishay CPF21R0000FKE14.