Vishay CMF5521K500FKEK
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 21500ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CMF5521K500FKEK.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
160
Authorized Distributors
1
Resistance
21.5 kΩ
21.5 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 7 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 21500ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD21K5
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 21500ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FRF52-21K5
Stackpole ElectronicsRNF18FTD21K5
Stackpole ElectronicsRNF18FAD21K5
Descriptions
Descriptions de Vishay CMF5521K500FKEK fournies par ses distributeurs.
Axial Axial CMF 0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm 0.5W 1/2W 21.5kOhms ±100ppm/C
RES METAL FILM 21.5K OHM 1/4W 1% AXIAL
CMF-55 21.5K 1% T-1 EK e3