Vishay CMF5510K000DHR6
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10000ohm, 250V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CMF5510K000DHR6.
Newark
Datasheet5 pagesIl y a 5 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-16.84%
Stock
2,903
Authorized Distributors
4
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Tolerance
0.5 %
0.5 %
0.5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 7 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 10000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 10000ohm, 200V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 11000ohm, 250V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNMF14FTC10K0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 10000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 9090ohm, 300V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 9760ohm, 300V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay CMF5510K000DHR6 fournies par ses distributeurs.
CMF Series 10 kOhm 0.5 W ±0.5 % ±50 ppm/°C Axial Precision Metal Film Resistor
Res Metal Film 10K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/°C Epoxy AXL T/R
Axial Axial CMF 0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm 0.5W 1/2W 10kOhms ±50ppm/C
RESISTOR, 10K, 0.5%, 0.5W, AXIAL LEADED; Resistance:10kohm; Product Range:CMF Series; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 0.5%; Resistor Case / Package:Axial Leaded; Voltage Rating:250V; Resistor Technology:Metal Film RoHS Compliant: No