Vishay BZX84C4V7-E3-18
Zener Diode, 4.7V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay BZX84C4V7-E3-18.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 3 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
11,504
Authorized Distributors
5
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
4.7 V
4.7 V
4.7 V
Tolerance
5 %
6 %
6 %
Power Dissipation
300 mW
350 mW
350 mW
Impedance
80 Ω
80 Ω
80 Ω
Max Reverse Leakage Current
3 µA
3 µA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Diode Zener Single 4.3V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 3.9V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Diode Zener Single 3.9V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.MMBZ5230B-7-F
MMBZ5230B-7 Series 350 mW 4.7 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.MMBZ5226B-7-F
Zener Diode Single 3.3V 5% 28Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R / DIODE ZENER 3.3V 350MW SOT23-3
MMBZ5232B-7 Series 350 mW 5.6 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Descriptions
Descriptions de Vishay BZX84C4V7-E3-18 fournies par ses distributeurs.
ZENER DIODE SOT23
Zener Diode Sot23 |Vishay BZX84C4V7-E3-18
Z-DIODE 0,3W 4,7V 5% SOT23
ZENER SOT-23 .35W 4.7V
5% 3¦ÌA 4.7V 80¦¸ 300mW SOT-23-3