Vishay BZX84C3V9-E3-08
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 3.9V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay BZX84C3V9-E3-08.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 3 ans
Farnell
HQonline
TME
ODG (Origin Data Global)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-30.84%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
3.9 V
3.9 V
3.9 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
350 mW
350 mW
Impedance
90 Ω
90 Ω
90 Ω
Max Reverse Leakage Current
3 µA
3 µA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2023-10-05
LTD Date2024-04-05
Pièces détachées
Diode Zener Single 4.3V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
BZX84 Series 4.7 V 5 % 300 mW Surface Mount Small Signal Zener Diode - SOT-23-3
Zener Diode, 4.7V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.BZX84C4V7-7-F
Zener Diode Single 4.7V 6.38% 80Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R / DIODE ZENER 4.7V 300MW SOT23-3
Diodes Inc.MMBZ5228B-7-F
MMBZ5228B Series 3.9 V 350 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.MMBZ5226B-7-F
Zener Diode Single 3.3V 5% 28Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R / DIODE ZENER 3.3V 350MW SOT23-3
Descriptions
Descriptions de Vishay BZX84C3V9-E3-08 fournies par ses distributeurs.
±5% Single 300mW 3.7V~3.9V 3.9V SOT-23 Zener Diodes ROHS
BZX84 Series 300 mW 3.9V 3 Terminal SMTVoltage Regulator Diode - SOT-23
DIODE, ZENER, 3.9V, 0.3W, SOT-23-3; Zener Voltage Vz Typ:3.9V; Power Dissipation Pd:300mW; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Diode Case Style:SOT-23; No. of Pins:3 ;RoHS Compliant: Yes