Vishay BZX384B27-E3-08
Tape & Reel (TR) ±2% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 50nA @ 18.9V 200mW 27V 80Ohm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay BZX384B27-E3-08.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 8 ans
Future Electronics
HQonline
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+6.19%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOD-323-2
SOD-323-2
Zener Voltage
27 V
27 V
27 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
200 mW
Impedance
80 Ω
80 Ω
80 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Forward Voltage
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Diode Zener Single 33V 2% 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Diode Zener Single 27V 5% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
Zener Diode Single 27V 5% 80Ohm 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Diodes Inc.DDZ27DS-7
Diode Zener Single 26.965V 3% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
Diodes Inc.DDZ9711S-7
Diodes Inc.DDZ9707S-7
DDZ9707S Series 20 V 200 mW Precision Zener Diode Surface Mount - SOD-323
Descriptions
Descriptions de Vishay BZX384B27-E3-08 fournies par ses distributeurs.
Zener Diode, 27V V(Z), 2%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode 27 V 200 mW 2% Surface Mount SOD-323
Zener Diode Sod323 |Vishay BZX384B27-E3-08
2% 50nA 27V 80¦¸ 200mW SOD-323