Vishay ALSR0539R00JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 39ohm, 13.9642V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay ALSR0539R00JE12.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Factory Futures
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-61.73%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
10,822
Authorized Distributors
6
Resistance
39 Ω
39 Ω
39 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Ceramic, Wirewound
Ceramic, Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2012-08-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Pièces détachées
Ohmite25J39RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 39ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite95J39RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 39ohm, 495V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite95J39R
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 39ohm, 495V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 36ohm, 13.4164V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
ALSR FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 39Ohm 1W
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 39ohm, 19.748V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay ALSR0539R00JE12 fournies par ses distributeurs.
Axial FIXED RESISTOR ALSR 0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm 5W 39Ohm ±30ppm/C
Res Wirewound 39 Ohm 5% 5W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk