Vishay CW00536R00JE12HE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 36ohm, 13.4164V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CW00536R00JE12HE.
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 10 ans
element14 APAC
Farnell
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
36 Ω
36 Ω
36 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2016-04-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Ohmite25J39RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 39ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite25J33RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 33ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity2-1623750-0
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 33ohm, 200V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 33ohm, 9.083V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 35ohm, 10.247V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623726-5
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 33ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay CW00536R00JE12HE fournies par ses distributeurs.
VISHAY CW00536R00JE12HE RESISTOR, WIREWOUND, 36R, 5%, AXIAL
Res Wirewound 36 Ohm 5% 5W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
RES, 36R, 5%, 6.5W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance: 36ohm; Product Range: CW Series; Power Rating: 6.5W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: -; Resistor Element Material: Wirewound; Temperature Coefficient: ± 30ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -