Vishay ALSR0518K00JE12
ALSR FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 18kOhm 5W
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay ALSR0518K00JE12.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Factory Futures
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.42%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
5,433
Authorized Distributors
6
Resistance
18 kΩ
18 kΩ
18 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Ceramic, Wirewound
Ceramic, Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2012-08-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Ohmite25J17K5E
Res Wirewound 17.5K Ohm 5% 5W ±30ppm/°C Vitreous Enamel AXL
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 17500ohm, 295.804V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-1623732-1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 18000ohm, 354.9648V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 18000ohm, 424.2641V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
OhmiteOF183JE
Fixed Resistor, Carbon Composition, 0.5W, 18000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR200J18K
Res Carbon Film 18K Ohm 5% 2W -450ppm/C to 0ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Descriptions
Descriptions de Vishay ALSR0518K00JE12 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 18000ohm, 300V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Wirewound 18K Ohm 5% 5W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
18K¦¸ ¡À5% 5W ¡À30ppm/¡æ 22.23mm*7.92mm