Vishay AC03000001001JAC00
VISHAY AC03000001001JAC00 Through Hole Resistor, 1 kohm, Axial Leaded, 3 W, 5%, AC Series
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay AC03000001001JAC00.
Farnell
Datasheet12 pagesIl y a 5 ans
Datasheet9 pagesIl y a 11 ans
IHS
Newark
Future Electronics
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+1.78%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
6,499
Authorized Distributors
6
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Temperature Coefficient
180 ppm/°C
100180 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 1000ohm, 63.2456V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF3JT1K00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 1000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF3JB1K00
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 1100ohm, 33.1662V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 910ohm, 30.1662V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JB1K00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 1000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay AC03000001001JAC00 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1000ohm, 54.7723V, 5% +/-Tol, 100,180ppm/Cel, Through Hole Mount
Wirewound Resistors 1kΩ 3W 100ppm/℃~+180ppm/℃ ±5% Plugin,D4.8xL13mm Through Hole Resistors ROHS
Res Wirewound 1K Ohm 5% 3W 100ppm/°C to 180ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
Axial Axial AC 0.189Diax0.512L 4.80mmx13.00mm 3W 1kOhms 100/ +180ppm/C
RES, 1K, 5%, 3W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance: 1kohm; Product Range: AC Series; Power Rating: 3W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: -; Resistor Element Material: Wirewound; Temperatu